بادکنک آرایی

هر وقت برای یک مهمانی برنامه‌ریزی می‌کنیم، تهیه غذا، شیرینی و کیک اولین مواردی هستند که به آن‌ها فکر می‌کنیم. اما تزئین فضای جشن چه بیرون از منزل باشد چه یک آپارتمان کوچک، مهمانی را باشکوه‌تر و به‌ یادماندنی‌تر می‌کند. تزئین و دکوراسیون جشن‌ها و مهمانی‌ها با بادکنک‌های فراوان و زیبا تقریبا به یک سنت تبدیل شده است. بادکنک‌ها نشانه عشق، آزادی و زندگی هستند و شادی و سبکی را به چهره هر فرد حاضر در مهمانی می‌دهند، به همین دلیل، بخش جدایی‌ناپذیر جشن تولدها، جشن نامزدی، عقد و غیره محسوب می‌شوند.

انواع بادکنک‌‌ها را می‌توان بر روی استند، دیوار و به صورت چندتایی و حتی تک در دکوراسیون‌های مختلف اجرا کرد. تنها نکته مهم این است که مدل بادکنک‌ آرایی باید با تم مهمانی و جشن همخوانی داشته باشد تا دکوری هماهنگ و خاص ایجاد شود تنوع دکوراسیون با انواع بادکنک‌های لاتکس، چراغ‌دار، رنگارنگ و غیره بی نهایت است و هر فرد مطابق ذوق و سلیقه خود می‌تواند طرحی بدیع و جدید داشته باشد.

آرایش بادکنک بر روی استند، ساخت شخصیت‌های کارتونی، ساخت دسته‌های چندتایی بادکنک و استفاده از بادکنک‌های شناور هلیومی مهمترین ایده‌های بادکنک‌ آرایی هستند. هر کدام از این ایده‌ها زمانی که با رنگ‌بندی خاص و چینش حرفه‌ایی ترکیب شوند شادی و نشاط را به محیط اطراف القا می‌کنند.

انواع مدل‌های بادکنک‌ آرایی

بادکنک‌ آرایی با استند

اجرای بادکنک‌ بر روی استند یکی از قسمت‌های هیجان انگیز جشن‌ها و مهمانی‌ها است. این دکورهای زیبا زمینه عالی و منحصر به فردی برای عکس‌های مهمانی می‌سازند. مزیت استفاد از استند این است که می‌توانید هر مدل بادکنک‌ آرایی را طراحی و به سادگی اجرا کنید، بدون اینکه نگران خراب شدن دکور پر از بادکنک‌ باشید.

بسته به دما، گرما، رطوبت و کیفیت دکوراسیون، بادکنک‌ها بر روی استند می‌تواند از چند ساعت تا حتی چند هفته دوام بیاورد. در شرایط ایده‌آل، بادکنک‌های لاتکس تا چندین روز در فضای باز یا حتی چندین هفته در داخل خانه دوام می‌آورند.

قیمت بادکنک‌ آرایی

قیمت بادکنک‌ آرایی بسته به اندازه، طرح و نوع بادکنک‌ها متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، یک استند ساده که تنها با چند بادکنک لاتکس اجرا شده است، ارزان‌تر از یک استند بادکنکی با طراحی خاص و حرفه‌ای با تعداد بالای بادکنک همراه با اکسسوری‌های خاص خواهد بود. وقتی صحبت از هزینه می‌شود باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت:

• انوع بادکنک‌ها

بادکنک‌های لاتکس، فویلی، شفاف و کروم پرکاربردترین بادکنک‌ها در جشن‌ها و مهمانی‌ها هستند. لاتکسی‌ها با قیمتی مناسب‌تر رایج‌ترین نوع بادکنک‌ها هستند. این مدل‌ها از لاتکس طبیعی ساخته می‌شوند و در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند. تنوع رنگی بالا، قیمت مناسب و اندازه‌های مختلف باعث محبوبیت و حضور همیشگی آن‌ها در جشن‌ها، به ویژه جشن تولد کودکان شده‌ است.

بادکنک‌های فویلی که جدیدا رایج شده است از یک لایه فویل پر زرق و برق بر روی پلاستیک ساخته شده‌اند. براقیت، اشکال مختلف و عکس‌های متنوع روی آن‌ها که اغلب با پیام‌ها، اعداد یا انیمیشن‌ها خاص همراه هستند، موجب جلب توجه این بادکنک‌ها در جشن‌ها و مهمانی‌ها می‌شوند. معمولا از این بادکنک‌ها به تعداد محدود‌تری در دکوراسیون استفاده می‌شود و به عنوان مکمل دکور اصلی یا نقطه عطف بادکنک‌ آرایی استفاده می‌شوند.

بادکنک‌های شفاف که به تازگی وارد دنیای دکوراسیون شده‌اند از پلاستیک شفاف و کشسان ساخته می‌شوند. معمولا داخل این بادکنک‌ها از کاغذهای رنگی، بادکنک‌های کوچک‌تر یا ریسه‌های لامپ‌دار استفاده می‌شود. این مدل‌ها به تنهایی منحصر به فرد و زیبا هستند و محیط جشن را خاص‌تر می‌کنند. دوام بادکنک‌های شفاف بیشتر از بادکنک‌های لاتکس است و به دلیل طراحی خاص معمولا قیمت خیلی بیشتری دارند.

بادکنک‌های کروم با رنگ‌بندی خاصی عرضه می‌شوند. یک دکوراسیون با بادکنک‌های کرومی فضای جشن را منحصر به فردتر می‌کند و البته بر قیمت دکوراسیون نیز تاثیر قابل توجهی خواهد گذاشت.

هر چه از بادکنک‌های بزرگ‌تر با طراحی خاص، بیشتر در دکور استفاده شود قیمت نیز افزایش می‌یابد.

• تعداد و نوع طرح بادکنک‌ها

تعداد بادکنک‌ها نیز یکی از عوامل مهم در قیمت تزئينات است. طاق‌های بزرگ که بادکنک‌ آرایی متراکم‌تری دارند، هزینه را به طرز عجیبی افزایش می‌دهند. علاوه بر تعداد، اندازه بادکنک‌ها نیز ممکن است قیمت را تا حدی بالاتر ببرد.

علاوه بر این، پیچیدگی طرح نیز هزینه را افزایش می‌دهد. یک طاق پر از بادکنک به دلیل پیچیدگی و زحمتی که برای چینش دارد، به طور قابل توجهی هزینه بیشتری خواهد داشت. همچنین، طرح‌های شخصی‌سازی شده با بادکنک‌های خاص چاپی، هزینه بیشتری به دکوراسیون تحمیل می‌کند.

• بادکنک هلیومی

جادوی پشت بادکنک‌های شناور، گاز هلیوم است. این گاز بی‌خطر به بادکنک‌ها توانایی بالا آمدن و شناور شدن می‌دهد و فضایی رویایی ایجاد می‌کند. با این حال، این زیبایی قیمت دکوراسیون را نیز افزایش می‌دهد زیرا هلیم یک منبع تجدید ناپذیر است و همواره در طول زمان نوسانات قیمت زیادی داشته است. اما اگر یک دکور با استند ثابت دارید بادکنک‌های پر از هوا ایده‌آل خواهند بود و می‌توان به جای بادکنک‌های هلیومی استفاده شوند؛ این تا حدی هزینه را کاهش می‌دهد. بادکنک‌های بادی ثابت در جای خود می‌مانند و شکل و اندازه خود را برای مدت طولانی حفظ می‌کنند.

• سایر عوامل

قبل از در نظر گرفتن تعداد و نوع بادکنک‌ها عواملی مانند برند بادکنک‌ها و شرکت ارائه دهنده خدمات دکوراسیون را نیز باید در نظر بگیرید. معمولا بادکنک‌‌ها اگر به طور عمده خریداری شوند قیمت کمتری خواهند داشت و برندهای معروف و خاص نیز هزینه را افزایش می‌دهند. شرکت‌های ارائه خدمات قیمت پایه‌ایی را ارائه می‌دهند و مطابق با نوع و برند بادکنک‌ها، تعداد بادکنک‌ها، کیفیت بادکنک‌ها، انواع طرح‌های حرفه‌ای و سایر اکسسوری‌های استفاده شده، قیمت بادکنک‌ آرایی را محاسبه می‌کنند.

خدمات بادکنک‌ آرایی

خدمات بادکنک‌ آرایی از یک ایده برای طرحی منحصر به فرد برای جشن شما شروع می‌شود و تا اجرای آن طرح در محل شما ادامه خواهد داشت. برخی از طرح‌ها را می‌توان به صورت آماده تهیه کرد تا فقط در محل نصب شود. اما بعضی از طرح‌های بزرگ نیاز به اجرا در محل دارند و باید هماهنگ با دکوراسیون کلی شما چیده شوند.

ایده طراحی یک دکوراسیون بادکنکی شامل انتخاب نوع بادکنک‌ها، رنگ، اندازه‌ و تعداد آن‌ها می‌شود. طرح باید کاملا مطابق سلیقه فرد و نوع مهمانی باشد. مثلا برای جشن تولد کودکان استفاده از بادکنک‌های رنگی زیاد متداول است اما در تولد افراد بزرگسال ممکن است تعداد بادکنک‌های کمتر به صورت دسته‌ایی با رنگ‌بندی خاص، پیشنهاد شود.

در کنار یک استند بادکنک‌ آرایی شده می‌توان اکسسوری‌ها یا ایده‌های زیادی را اجرا کرد تا محیط جشن منحصر به فرد شود. مثلا بادکنک‌هایی که روی آن پیام تبریک تولد یا هر چیز دیگه‌ای چاپ شده است، متداول‌ترین نوع بادکنک‌ها هستند و معمولا یک یا تعداد محدودی از این مدل‌ها در دکوراسیون استفاده می‌شوند.

یکی از خدمات تزئین بادکنک ساخت اشکال و عروسک‌های مختلف با بادکنک است. به جای استفاده از بادکنک‌های فویلی شخصیت‌های کارتونی برای بچه‌ها می‌توان از چندین بادکنک رنگی برای ساخت یک شخصیت کارتونی استفاده کرد که تأثیر بیشتری هم بر جای می‌گذارد.

علاوه بر این‌، ایده ساخت یک دسته بادکنک سه یا چهارتایی برای تولد حس منحصر به فرد بودن را به فرد می‌دهد و در عکس‌های تکی جشن خاص‌تر جلوه می‌کند.

همچنین بادکنک‌هایی پر از شیرینی و آب نبات یکی از دکورهای مورد علاقه کودکان در مهمانی است و می‌توان آن‌ها را برای دکوراسیون کودکانه انتخاب کرد.

تزئین کل دیوار با بادکنک‌های رنگی و گره زدن هدایای کوچک به بادکنک‌ها برای مهمان‌ها نیز ایده‌های منحصر به فرد و خلاقانه هستند که توسط شرکت‌های حرفه‌ایی ارائه می‌شوند.

وسایل بادکنک‌ آرایی

با ابزار مناسب و کمی خلاقیت، بادکنک‌ آرایی شگفت‌انگیزی را در منزل خود برای یک مهمانی ترتیب بدهید. اما برای این کار به چه وسایلی نیاز داریم؟

1.اساس هر پروژه بادکنک‌ آرایی، خود بادکنک‌ها هستند. برای ایجاد عمق و تنوع طرح می‌توانید از بادکنک‌هایی در طیف‌ رنگ و اندازه‌های مختلف استفاده کنید. بادکنک‌های لاتکس را برای انعطاف و زیبایی بیشتر و بادکنک‌های فویلی و چراغ‌دار را برای تنوع و زرق و برق مهمانی انتخاب کنید.

2. تلمبه بادبزن نیز ضروری‌ترین ابزار است زیرا هم برای باد کردن بادکنک‌ها کمتر خسته می‌شوید و هم در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود. این تلمبه‌ها به صورت دستی یا برقی هستند و تا هر اندازه‌‌ایی که بخواهید بادکنک‌ها را باد می‌کنند.

3. گیره یا کلیپس نیز برای بستن سر بادکنک و جلوگیری از نشت هوا یا گاز کاربرد دارد. در صورتی که از این گیره‌ها استفاده نمی‌کنید باید بادکنک را با نخ محکم ببندید. البته یک کاربرد دیگر این گیره‌ها که معمولا به یک نی بلند متصل است صاف نگه‌داشتن بادکنک‌ها است.

4. روبان یا نخ‌های مخصوص بادکنک برای چیدن بادکنک‌ها در سطوح مختلف یا ایجاد دسته‌های بادکنکی ضروری است. رنگ ربان و نخ را می‌توانید هماهنگ با تم و رنگ بادکنک‌ها انتخاب کرد.

5. در صورتی که از بادکنک‌های هلیومی استفاده می‌کنید، استفاده از وزنه‌ها یا حلقه‌های مخصوص ضروری است. این وزنه‌ها برای جلوگیری از شناور شدن بیش از حد بادکنک‌های هلیومی کاربرد دارند. از این وزنه‌ها می‌توان به عنوان عناصر تزئینی روی میز یا کف نیز استفاده کرد.

6. برای چسباندن بادکنک‌ها به دیوارها، سقف یا سطوح دیگر، قلاب‌ها، نخ نامرئی و چسب ژله‌ای دو طرفه بسیار ضروری هستند. استفاده از قلاب‌های مخصوص بادکنک به شما اطمینان می‌دهد که دکور شما چندین ساعت سر جای خود باقی خواهد ماند.

7. گیره‌های مخصوص ساخت گل با بادکنک به شما امکان می‌دهد به راحتی یک طرح گل درست کنید. چند بادکنک را داخل گیره قرار دهید و خیلی ساده و سریع یک گل درست کنید.

8. نوار بادکنک‌‌ها نیز جزو وسایلی است که اجرای دکور با طرح‌‌های مختلف را ساده‌تر می‌کند. کافیست سر بادکنک‌ها را از سوراخ‌های روی نوار رد کنید تا یک نوار بادکنکی آماده برای ایجاد آرایش بادکنکی خیره کننده داشته باشید.

9. استند یکی از وسایل مهم بادکنک‌ آرایی است. چه برای تزیین جشن تولد باشد و چه برای عروسی و عقد، استند‌ها یک زمینه و پایه مناسب برای محکم کردن بادکنک‌ها در محل مورد نیاز هستند. این استندها در طیف وسیعی از رنگ‌ها، مدل‌ها، جنس‌ها و اندازه‌ها برای مطابقت با نیازهای شما، طراحی شده‌اند. استندهای پلاستیکی کوچک برای مهمانی‌های خودمانی و صمیمی‌تر و طاق‌های بزرگ بادکنکی برای فضاها و جشن‌های بزرگتر ایده‌آل هستند.

بادکنک‌ آرایی در تهران و حومه

دکورهای بادکنکی برای جشن‌ها و مهمانی‌ها با ایده‌های خلاقانه همراه است. بادکنک‌ها به جشن شما روح می‌بخشند و شادی و نشاط را مکمل فضای مهمانی می‌کنند. اگر قصد دارید مهمانان خود را با تزئینات خیره کننده و به یاد ماندنی تحت تاثیر قرار دهید ما به شما خدمات بادکنک‌‌ آرایی بلوبالونز را پیشنهاد می‌کنیم. این مجموعه با مهارت‌های خود در اجرای دکورهای شاهکار و زیبای بادکنکی جشن شما را خاطره‌انگیز و خاص‌تر می‌کند

مناسب‌ترین طرح‌ را با کمک مشاوران انتخاب کنید و اجرای آن را به تیمی حرفه‌ای بسپارید. تمام خدمات مربوط به بادکنک آرایی در تهران و حومه با قیمتی مناسب در محل شما انجام می‌شود.